Wątróbka – przez jednych znienawidzona, koszmar z dzieciństwa, dla innych rarytas. Ja od małego lubię wątróbkę, szczególnie przygotowywaną przez moją Mamę – smażoną z cebulką. To chyba najbardziej znana z Polsce wersja, ale z wątróbki można wyczarować o wiele więcej pysznych dań. Dziś przedstawiam przepis na wątróbkę duszoną z jabłkiem i majerankiem. Bardzo interesujące w smaku połączenie podrobów z owocami.

Składniki (na 4 porcje):

600 g wątróbki drobiowej
3 duże winne jabłka
spora garść majeranku
1 cebula
olej do smażenia
sól, pieprz

Przygotowanie:

Wątróbkę oczyszczamy z błon i płuczemy. Podsmażamy do miękkości na niewielkiej ilości oleju (jeżeli ktoś lubi może obtoczyć wątróbkę w mące; ja pomijam ten krok, żeby nie podnosić kaloryczności dania). Nie solimy wątróbki podczas smażenia, żeby nie stwardniała.
W międzyczasie obieramy i pozbawiamy gniazd nasiennych jabłka, następnie kroimy je na cząstki. Cebulę kroimy w cienkie plasterki i podsmażamy na oleju. Do zezłoconej cebuli dorzucamy jabłka i majeranek. Smażymy razem jeszcze około 5 minut.
Gdy wątróbka będzie gotowa dodajemy do niej cebulę z jabłkami. Wszystko doprawiamy solą i pieprzem i dusimy jeszcze około 5-7 minut.

Smacznego!