O mnie

c02tMam na imię Anka. Moja historia, jako blogerki pewnie nie różni się od wielu innych, ale przyzwoitością byłoby napisać coś o sobie.

Gotowaniem na poważnie zajęłam się dopiero po studiach – jakieś 9 lat temu, gdy poznałam odpowiedniego osobnika, któremu warto było od czasu do czasu dogodzić. Na studiach nie przywiązywałam większej wagi do tego co jem. Zdarzały się i zupki chińskie i inne śmieciowe jedzenie – pewnie jak każdemu. Czasem ugotowałam coś sobie, ale głównie wychodziłam z założenia, że mam ciekawsze rzeczy do roboty i nie będę marnować szalonej młodości przy garach :)

Nastała dorosłość – poszłam do pracy i się ustatkowałam. Później odkryłam drzemiącą w sobie moc kucharską ;) Na początku nie korzystałam z książek – raczej wymyślałam sobie potrawy z dostępnych pod ręką składników. Do kolejnych eksperymentów zachęcało mnie to, że moje dania po prostu smakowały. Ostatnio częściej sięgam po książki kucharskie – głównie zawierające przepisy kuchni azjatyckiej. W Polsce wciąż jest to kuchnia egzotyczna, a ja chcę wiedzieć co z czym się je :)

Do założenia bloga już dawno namawiał mnie narzeczony, ale jakaś taka z natury jestem nieśmiała, więc trochę zwlekałam (jakieś 2 lata :). W końcu jednak zebrałam się w sobie i stworzyłam „Z miłości do gotowania”. Staram się gotować lekko i sezonowo. Owszem zdarza mi się popełnić potrawę smażoną, ale stosuję minimalne ilości oleju. Moją maksymą jest „Gotuj pysznie i zdrowo – jedno nie wyklucza drugiego”. Nie lubię tłustej kuchni i ograniczam spożycie mięsa, ale z drugiej strony nie żyję sama, więc czasem, w wyniku gorących próśb i u mnie pojawi się przepis na prawdziwą bombę kaloryczną.

Pomysły czerpię z różnych źródeł – książek, odwiedzonych miejsc i restauracji, przepisów znalezionych w Sieci, czy podpatrzonych w telewizji.  Nie ograniczam się do jednego rodzaju kuchni, ponieważ lubię próbować nowe, nieznane mi smaki. Ostatnio „bawię się” w kuchnię orientalną, czego wyrazem jest moje drugie dziecko – Kuchnia Wschodu.

Mam nadzieję, że posmakują Wam dania z moich przepisów i będziecie częstym gościem przy moim stole.

Zapraszam Was serdecznie,

Ania

 • #1 napisane przez Werg
  około 3 lata temu

  Jeden z lepszych blogów, na jakie ostatnio wpadłam. Od razu poczułam powołanie do zostania mistrzem w kuchni. Dziękuję!

  • #2 napisane przez Ania
   około 3 lata temu

   Dziękuję :) W gotowaniu nie ma nic trudnego – wystarczy kierować się swoim smakiem i dorzucić do tego szczyptę miłości (do siebie, świata, drugiego człowieka). Każdy kto chce i lubi gotować, może zostać dobrym kucharzem :)

 • #3 napisane przez aleksandra-m.123
  około 3 lata temu

  Naprawdę, podoba mi się. Najlepszy blog kucharski jaki znam. :)

  • #4 napisane przez Ania
   około 3 lata temu

   Dziękuję :) Myślę, że przede mną jeszcze długa droga, ale się staram ;)

 • #5 napisane przez ~Karolina
  około 2 lata temu

  Super blog! Naprawdę! Obiecuję, że będę zaglądała regularnie.
  PS: Zapraszam też do mnie. http://sportnapismie.blog.pl/
  Pozdrawiam.

 • #6 napisane przez ~Kazik
  około 2 lata temu

  Aniu chciałbym być tym wybrańcem dla którego gotujesz.
  Pozdrawiam serdecznie

Brak trackbacków.